‎באר שבע - קורס מדיטציית מיינדפולנס‎

Sunday  24 February  2019  7:15 PM    Sunday  24 February  2019 9:45 PM
Save Saved
Last update 25/02/2019
  31

Recurring event

‎באר שבע - קורס מדיטציית מיינדפולנס‎
From 24 Feb 2019 to 14 Apr 2019
Go to the event

קורס קצר וממוקד של מדיטציית מיינדפולנס - 8 מפגשים להיכרות עם המדיטציה ומושגיה. שילוב של ידע תיאורטי עם תרגול מדיטטיבי מעמיק שבכוחו לחולל שינוי אדיר בחיינו.
מלבד השעות שמצוינות באיוונט מתקיים במקביל גם קורס אחה"צ, להלן שתי הקבוצות:
16:30-19:00
19:15-21:45
* לקריאת חוויות של בוגרי הקורסים הקודמים מוזמנים להיכנס 'לביקורות' בדף העסקי הנוכחי (ביקורות רק מהתקופה האחרונה). בדף הפייסבוק האישי של 'נדב רייס' ישנן ביקורות מהשנים האחרונות (יש לגלול למטה בפיד) -
https://www.facebook.com/profile.phpid=100001038550105
מידע על הקורס
------------------------------------------------------------------------------------------
האם גם לכם סיפרו את סוד החיים המאושרים?
בוודאי שכן. עוד מימי הגן סיפרו לנו את אותו סוד כמוס: לא לקחת ללב, לחשוב חיובי, לא לשקר, לעשות טוב לעצמך ולאחרים וכו'. על אף שאנו יודעים זאת מגיל צעיר איננו פועלים כך. מדוע? הסיבה היא שאף פעם לא נתנו לנו את הכלים לתרגל איכויות אלו, רק הורו לנו כיצד לנהוג, מבלי באמת לתת לנו את "המשקולות" כדי לפתח ולאמן את עצמינו. רובנו לא יודעים שיש חדר כושר שכזה – חדר כושר תודעתי למען חיים טובים יותר, נכונים יותר, הרמוניים יותר...
ועל זה בדיוק מבוסס המיינדפולנס. המיינדפולנס מציע לנו שלל כלים פרקטיים ומעשיים, ממש כמו חדר כושר, לצד למידה עיונית מעמיקה, לפיתוח אותן איכויות שכולנו מייחלים להם: שקט פנימי, תשומת לב, הכלה וקבלה, שמחה ונתינה.
המיינדפולנס הולך מעבר ללמידה תיאורטית ומגיע ללב התודעה שלנו. בעזרת שימוש בכלים מדיטטיביים אנו מתמירים מנגנונים אוטומטיים של התודעה שלנו, שלעיתים רבות אינם מיטיבים עמנו, למנגנונים שכן מודעים ומיטיבים לנו.
מיינדפולנס בתרגום לעברית-מודעות או קשיבות, הינה גישה ודרך חיים
אשר מבוססת על עקרונות החשיבה הבודהיסטית אך מונגשת באופן מערבי, מודרני ועכשווי.
למי מיועד הקורס?
-----------------------
לכל אלו אשר מחפשים לעורר שינוי מהותי בחייהם. לאלו אשר חפצים לגלות עולם חדש ומסקרן, עשיר בתוכן וחוויות ייחודיות. ולמטפלים שבינינו, הקורס מנגיש ארגז כלים חדשני ומגוון, שיוצר נדבך נוסף בתהליכים אישיים, הן עבור המטפל והן עבור המטופל.
איך כל זה מתרגם לקורס?
---------------------------------
כל מפגש מחולק ל-3 חלקים: למידה עיונית, תרגול חוויתי וחלק קבוצתי.
בכל מפגש מתקיימת שיחת לימוד על נושא חדש בכל פעם. מלווה אותנו קלסר קורס המאגד בתוכו את כל החלק הנלמד, כך שתמיד ניתן לחזור על הנלמד לאחר מכן. חלק זה נותן לנו השראה והכוונה לחלק העיקרי והחוויתי שהוא תרגול המדיטציה. נעבור מספר סוגים של מדיטציות במהלך הקורס: מדיטציית נשימה, מדיטציית סריקת גוף, מדיטציה באכילה ומדיטציה בתנועה. את מדיטציות אלו מקבלים כהקלטות שמע לסמארטפון על מנת לתרגל אותן באופן שגרתי ויומיומי. החלק האחרון של כל מפגש הוא חלק קבוצתי בו מי שמרגיש בנוח משתף וחולק את החוויות שלו מהמדיטציה עצמה ומחוצה לה. אין זה חובה אך זה מאד תורם לתהליך עצמו.
מה מייחד את הקורס?
----------------------------
הקורס מדגיש במיוחד את הקשר בין התרגולים השונים והלמידה העיונית לחיי היום יום שלנו – המשפחה, היחסים הבין אישיים, הפרנסה והרווחה הנפשית שלנו. אין זה עוד קורס של פעם בשבוע של "כיף לי ונחמד לי" , אלא הרבה מעבר לכך. הקורס עשיר מאד בשיחות לימוד, תרגילים מעשיים, דיונים קבוצתיים, ומיילים של העשרה שנשלחים אחת לשבוע למשתתפי הקבוצה. הקורס עוטף את המשתתפים ביריעת מוטיביציה למען שינוי פנימי ועוצמתי, שבכוחו להביא לטרנספורמציה אישית וסביבתית.
מהן דרישות הקורס?
-------------------------
השתתפות במרבית המפגשים והקדשת כ- חצי שעה ביום לתרגול אישי:
- תרגול מדיטציה יומית בבית, בעזרת הקלטות שיינתנו בתחילתו של הקורס.
- קריאת החומר הרלוונטי מקלסר הקורס (מספר דפים בכל מפגש) וביצוע משימות פשוטות וקצרות אשר יינתנו כתרגול ביתי למען הטמעת התהליך.
על המנחה ד"ר נדב רייס
------------------------------
רופא מתמחה בפסיכיאטריה בבית החולים סורוקה בבאר שבע ובוגר בית הספר לרפואה באונ' בן גוריון בנגב. מזה 13 שנים מתרגל וחי את המיינדפולנס. בוגר התכנית להכשרת מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס מטעם המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ובוגר התכנית להכשרת מנחי מיינדפולנס מטעם מכון 'מודע', המרכז הבינתחומי בהרצליה. בעל ניסיון עשיר בהעברת קורסים, סדנאות והרצאות בתחום; בהם פעל והנגיש את המיינדפולנס במסגרות אקדמיות, לצוותים רפואיים, בבתי הכלא, במגזר העסקי, ובקורסים פתוחים לקהל הרחב.
לינק לראיון עם ד"ר נדב רייס בתכנית "פותחים יום" בערוץ 13 - על סיפורו האישי כיצד התחיל לתרגל מדיטציה ועל התועלת שבמיינדפולנס - https://www.youtube.com/watchv=jCuaPWz2sqM&t=14s
מוזמנים להיכנס לאתר - www.nadavreiss.com
להרשמה ומידע נוסף מוזמנים לפנות בפרטי או במייל Nadavreiss11@gmail.com 0523-837198

Nearby hotels and apartments
פאני קפלן - מרכז קהילתי מקיים באר שבע
נמל תל אביב, תל אביב-יפו, מחוז תל אביב, ישראל
פאני קפלן - מרכז קהילתי מקיים באר שבע
נמל תל אביב, תל אביב-יפו, מחוז תל אביב, ישראל