akustik[mecra] : Ülkü Aybala Sunat & Eylül Biçer

Thursday  8 November  2018  8:00 AM
Save Saved
Last update 12/10/2018
  39

akustik[mecra] : Ülkü Aybala Sunat & Eylül Biçer
8 Kasım Perşembe 21.00

Akustik konserler serisi akustik[mecra]'nın 8 Kasım Perşmebe akşamı konuğu duo akustik performanları ile Jazz vokali Ulku Aybala Sunat ve Jazz gitaristi Eylül Biçer olacak.

--[] ÜLKÜ AYBALA SUNAT

İzmir'de doğdu. Lise ve üniversite yıllarının geçtiği Konya'da ilk profesyonel deneyimlerini Konya Musiki Derneği'nde şef Yaşar Kaltakçı önderliğinde korist ve solist olarak gerçekleştirdi. Caza olan ilgisi ile 2007'de Nardis Jazz Vokal yarışmasına katıldı. Burada kazandığı Nardis özel ödülü ve ‘Sibel Köse’ Workshop ödülünün ardından Carlsberg sponsorluğunda Polonya Pulawy Jazz Workshop'una katılma hakkı elde etti.
2010 yılından beri müzik hayatına İstanbul'da devam eden Sunat; Kapadokya Caz Günleri, Ankara Caz Festivali, Bozcaada Caz Festivali, İstanbul Caz Festivali gibi çeşitli festivallerde sahne aldı. Geçtiğimiz yıllarda yayımlanan albümü "Artiz Kahvesi"nin yanı sıra Ediz Hafızoğlu "Nazdrave", Nilüfer Verdi "Knidost", Selen Gülün "Kadınlar Matinesi" ve Yürüyen Merdiven "Çınar, Güneş ve Bir Deli" albümlerinde yer aldı. Eylül Biçer'le ortak projesi "Jeff Buckley Şarkıları"nın yanı sıra farklı türlere merakı ve kendine has üslubuyla çeşitli projelerle müzik hayatına devam etmektedir.

music concerts nightlife
Nearby hotels and apartments
Dumlupınar Sokak, 34710, İstanbul, Turkey