Koncert zespołu Unobtainum

Wednesday  17 May  2017  7:00 PM    Wednesday  17 May  2017 9:00 PM
Save (17) Saved (18)
Last update 17/05/2017
  43

Duet założony w 2013 roku przez polskich artystów Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Od trzech lat wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej.
W swoich kompozycjach inspirują się różnymi stylami i kulturami z najrozmaitszych zakątków globu. W muzyce Unobtainum można odnaleźć m.in. motywy klasycznego i etnicznego jazzu, inspiracje europejskie, a także wschodnie, wywodzące się z tradycji Indii i Persji. Wielokulturowość stała się nieodłącznym atrybutem większości kompozycji artystów, a ich koncerty nieformalnie określane są mianem „muzycznych podróży”.
Artyści Unobtainum rozpoczynali swoje występy od poznańskiego „Mojego Teatru” w 2013 roku, grali także m.in. na scenie klubu „Szafa” w Łodzi, „Piec Art” w Krakowie oraz w „Piwnicy pod Baranami” (jazz club). Występują samodzielnie, a także wraz z zaproszonymi gośćmi. Z zamiłowania do muzyki świata duet Unobtainum uczestniczy w międzynarodowym projekcie muzycznym „Zendegi Zibast” (z języka perskiego – życie jest piękne), którego pomysłodawcą i producentem jest Marek Jakubowicz. To wielokulturowe przedsięwzięcie z udziałem kilkunastu artystów z Polski, Iranu i Malezji. Artyści Unobtainum wydali dwie płyty z własnymi kompozycjami.

BILETY W CENIE 20 ZŁ W PRZEDSPRZEDAŻY I 25 ZŁ W DNIU KONCERTU

music concerts jazz
Nearby hotels and apartments
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"
Osiedle Pod Lipami 108a, Poznan, 61, Poland
Osiedlowy Dom Kultury "Pod Lipami"
Osiedle Pod Lipami 108a, Poznan, 61, Poland
Is this your event? Claim it now

Make sure your information is up to date. Plus use our free tools to find new customers.