Liečivá Gongová Meditácia

Saturday  23 March  2019  1:00 PM    Saturday  23 March  2019 5:00 PM
Save Saved
Last update 24/03/2019
  189

Namasté priatelia,
veľmi sa tešíme, že môžeme opäť privítať v našom štúdiu majstra gongu Brij Allen Mahajan z GONGS of LIGHT.
(Úvod do gongovej meditácie bude prekladaný do slovenčiny.)
INFO
Keďže je o gongovú meditáciu veľký záujem, pretože je to skutočne veľký zážitok, navyše liečivý...v rovnaký deň sú dva termíny, kedy môžete sa prihlásiť.
LIEČIVÁ GONGOVÁ MEDITÁCIA I. - (čas: 13:00 - 14:30h)
LIEČIVÁ GONGOVÁ MEDITÁCIA II. - (čas: 15:30h - 17:00h)
HLBŠIE POROZUMENIE
Zvuk gongu prechádza mysľou a rýchlo vytvára meditatívny stav a hlbokú relaxáciu. Gong sa používa v celej histórii ako slávnostný a liečebný nástroj. Zdroje opisujú jeho využitie už v rokoch 4 000 pred N.L. až do 16 000 pred N.L. Gongy sa stali populárnejšími v súčasnej pretechnizovanej dobe, nakoľko hladina stresu sa výrazne zvýšila ako u dospelých tak aj u detí.
Stres v akejkoľvek forme (fyzickej, duševnej alebo emocionálnej) aktivuje sympatický nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov, ako je adrenalín (reakcia na "boj alebo let") a kortizol, ktorý priamo ovplyvňuje krvný tlak, glukózu, imunitnú funkciu a zápaly.
Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu.
========
KDE: Zen Flow štúdio
KEDY: 23.3. 2019 (SOBOTA)
CENA: 15€
Platba v hotovosti pred začiatkom meditácie.
PRIHLÁSENIE:
cez rezervačný systém na webstránke https://www.zenflow.sk/simpl-e-schedule
=========
INFO:
Kvôli kapacite našeho priestoru sa prosím rezervujte cez náš rezervačný systém
- kapacita je Max. 20 ľudí.
POZOR DÔLEŽITÉ INFO:
parkovať môžete na parkovisku a v ulici J. Cígera Hronského
vstup do štúdia pri vchode Račinske mýto 1/B
ČO SI PRINIESŤ?
Teplé oblečenie, budeš hodinu ležať a relaxovať, telo sa dokáže uvoľniť lepšie, keď mu je teplo.
KEDY PRÍSŤ?
Minimálne 20 minút pred začiatkom meditácie, keď meditácia začne, štúdio sa uzamkne a dnu sa už nedá dostať.
S láskou
Zen Flow a Brij
===========
PREČO SI DOPRIAŤ LIEČIVÚ GONGOVÚ MEDITÁCIU?
Fyzická práca umožňuje telu a svalom spracovať tieto hormóny, ale vo väčšine prípadov ľudia trávia značnú časť dňa v sede.
Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, nadbytok cirkulujúcich hormónov vytvára dysfunkcie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby, obezita, depresia, nespavosť, poruchy trávenia, autoimunitné ochorenia a iné choroby spôsobené chronickým zápalom.
Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu.
Pomocou gongov podporujeme meditatívny stav. Gongu vytvára oceán zvuku, ktorý je veľmi relaxačný stav. Tento stav aktivuje parasympatický nervový systém, aby vyrovnal nadmerne zosilnený, nadmerne zaťažený sympatický nervový systém.
Voda bola často používaná ako analógia pre zvlhčujúci účinok gongových vibrácií, čiastočne preto, že naše telá sú približne 60 percent vody a voda slúži na vedenie zvukových vĺn. Rovnako ako kruhy tvorené kamienkom hodeným na zmrznuté jazero, zvuk gongu sa jemne odráža nad a okolo celého tela, aby sa utišilo, uvoľnilo a upokojilo.
Zvyčajne sa srdcová frekvencia poslucháča spomalí, klesne krvný tlak a dych sa nastaví na svoj prirodzený rytmus. Gong vyvoláva holistickú rezonanciu v tele a spontánny meditatívny stav v mysli, čo vedie k pocitu rozšírenia vedomia a celistvosti.
Princípy zvuku, vibrácií a toku energie ako liečebných modalít boli vyučované na východe aj na západe. Každá tradícia múdrosti v priebehu vekov používala princípy vibrácie na liečenie a zvýšenie stavu vedomia.
Duchovní vodcovia poznali silné účinky vibrácií na nervový systém. Či už sa jednalo o ľudský hlas, ktorý spieva špecifické slová (mantry) alebo nástroje vytvárajúce rezonančné zvuky.

food
Nearby hotels and apartments
Zen Flow Studio
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko
Zen Flow Studio
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko