Share
Information
Other

Koučing je efektívna a rýchla metóda na dosiahnutie svojich cieľov v akomkoľvek smere.
Silvia Langermann- ja ako coach, ja ako psychológ

Moja komunikatívna a spoločenská povaha ma už ako dieťa prinútila premýšľať o povolaní, v ktorom by som sa ľuďom naplno venovala. Mala som chuť pomáhať, robiť niečo aj pre druhých, nezameriavať sa len na seba. Keď prišiel čas na výber vysokej školy, rozhodla som sa študovať Sociálnu a pracovnú psychológiu na Univerzite Komenského. Počas štúdia som si všetky pracovné ponuky na Slovensku i v zahraničí vyberala tak, aby som bola v kontakte s ľuďmi čo najčastejšie a mohla pozorovať ich správanie, reakcie, a viesť ich tak, aby sa ich práca nestala pre nich záťažou, ale aby v nej našli to, čo ich napĺňa.
V roku 2009 som štúdium sociálnej psychológie úspešne ukončila. O dva roky neskôr sa mi podarilo obhájiť titul Ltc. v Odbornom združení Coachok v Budapešti, konkrétne v odbore Lifecoaching. Práve získanie Licence to coach bol odrazovým mostíkom pre založenie coachingovej ambulancie a spoločnosti Powercoachings.r.o. v Bratislave v roku 2011.
Práca psychológa ako človeka, ktorý sa snaží o revitalizáciu duševnej oblasti prakticky cudzích ľudí sa z povolania čoskoro stalo mojím poslaním. Od založenia firmy Powercoaching sa jej naplno venujem spolu s marketingovými odborníkmi, kondičnými trénermi, psychológmi, coachmi, výživovými poradcami a obchodnými manažérmi, ktorí sú súčasťou tohto silného tímu. Na coachingu je fascinujúce to, že má schopnosť revitalizovať jednotlivcov, tímy aj veľké národné či nadnárodné spoločnosti. Človeku dokáže dodať silu a sebavedomie, tímu jednotu a harmóniu pri práci a veľké spoločnosti môžu úspešne fungovať vďaka tomu, že v každom hierarchickom stupni sú spokojní zamestnanci.
Teoretické poznatky, ktoré som získala pri štúdiu a praktické poznatky, ktoré nadobúdam každým dňom vedenia mojej spoločnosti, som sa rozhodla odovzdať ďalším ľuďom na univerzite či kurzoch, keďže si myslím, že kvalitní a spoľahliví coachovia budú v dnešnom svete potrební stále viac.
Aspoň stručne sa pokúsim predstaviť moje hlavné ciele v jednotlivých oblastiach coachingu. Business coaching je orientovaný na motiváciu zamestnancov, vývoj pracovníkov a manažérov. Veľkou výhodou je pre mňa to, že na základe psychologického vzdelania mám možnosť používať dotazníky ako sú MBTI a GPOP, ktoré aplikujú rozvojové a zmenové procesy v organizáciách. V oblasti Lifecoachinguvyužívam vlastnú metódu koučovania na základe medzinárodne uznávaných nástrojov a metód ICF – International Coach Federation.Vitality coaching som sa vo svojej poradni snažila zostaviť tak, aby pomohol ľudom nie len schudnúť či udržať si kondíciu a odkysliť organizmus pomocou na mieru zostavených jedálničkov. Zaoberám sa aj zvládaním záťaže, stresu a schopnosťou zvýšiť výkon a udržať si dostatok energie v každom dni. Pretože, ako sa odjakživa hovorí, v zdravom tele zdravý duch a naopak- duševná pohoda sa veľmi rýchlo odrazí na našej fyzickej schránke.
Coaching je skvelá metóda pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc pri hľadaní najlepších riešení v životných otázkach. Som rada, že sa to mnohým mojím klientom podarilo a ja som mohla byť pri tom, ako robia vo svojom živote veľký krok vpred.


V uponáhľanom svete v akom žijeme je veľmi dôležité dbať o svoje duševné aj telesné zdravie.
Ranný zhon, zápcha, 12 hodín v práci, nespokojný šéf, klienti, stres, vyzdvihnúť deti, krúžky, navariť, platiť hypotéku, fast foody, kariéra, popritom všetkom vyzerať super, upravená, štíhla, a k tomu civilizačné choroby, zlé trávenie, zlé návyky, nadváha, infarkt, rakovina...
Nemáme čas sami na seba, pretože sme stále zaneprázdnení, stále sa „musíme” ponáhľať. Až tak sa snažíme vyhovieť očakávaniam spoločnosti a čeliť obrovskému tlaku, že zabúdame pritom sami na seba a na svoje duševné a fyzické zdravie, často sa zastavíme až vtedy, keď je už problém vážny.
Coaching-poradňa vznikla ako riešenie pre aktívnych, uponáhľaných ľudí, ktorý nie sú ľahostajný sami k sebe. Stačí hodina týždenne, alebo dokonca dvojtýždenne k tomu, aby ste sa zbavili svojich problémov, ktoré máte, a aby ste boli spokojnejší a šťastnejší vo svojom živote.