Phil Shoenfelt & Helén Rockhousle: Dernisáž výstavy R.Carrithers

Friday  7 December  2018  7:30 PM    Friday  7 December  2018 10:30 PM
Save Saved
Last update 08/12/2018
  87

Koncert anglického hudebníka, skladatele a spisovatele Phila Shoenfelta a houslistky Helén Rockhousle zakončí výstavu fotografa Roberta Carritherse.
Americký fotograf, režisér, producent, kurátor i malíř, rozkročený mezi New Yorkem, Prahou a Berlínem, Robert Carrithers, zachycuje život uměleckých komunit a neobyčejné lidské příběhy. Exkluzivní prodejní výstava City Primeval probíhá v prostoru Turnovské chaty v Kořenově do konce roku 2018, vernisáž proběhla na začátku srpna v rámci Mikrofestivalu umění hor a údolí.
Carrithers fotografoval slavné osobnosti jako Jean-Michel Basquiat, Keith Haring nebo Lana del Rey, výstava zachycuje i životy umělců Ann Magnuson, Johna Sexe, Wendy Wild či Klause Nomi.
Carrithers, narozený roku 1954, procestoval svět, žil mimo jiné v Los Angeles, Londýně, Paříži. Jak sám říká "vždy se snažím vyhledat světy jedinečných a kreativních jedinců žijících často na okraji společnosti, pracovat s nimi a zachytit je na svých fotkách." Jeho fotografie, umělecké projekty i literární činnost odkrývají osobnost a kreativitu umělců, které nazývá živými anděly obětující se ve jménu tvořivosti.
Jeho tvorba byla letos na jaře součástí expozice Club 57: Film, Performance and Art in the East Village 1978-1983, v Museu moderního umění v New Yorku, obohacovala retrospektivy Jeana-Michela Basquiata ve Frankfurtu či Londýně, Carrithersovo jméno zdobí také pulty knihkupectví. Loni vydal antologii City Primeval: New York Berlin Prague, letos přibyla kniha Downtown Luminaries o legendárním uměleckém spolku Club 57.
www.robertcarrithers.com
http://helenrockviolin.com/
www.philshoenfelt.com

cinema photography
Nearby hotels and apartments
290, Tesařov, Příchovice u Kořenova, Kořenov, okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Severovýchod, 46848, Česko
290, Kořenov, Severovýchod, Česko
290, Tesařov, Příchovice u Kořenova, Kořenov, okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Severovýchod, 46848, Česko
290, Kořenov, Severovýchod, Česko
Is this your event? Claim it now

Make sure your information is up to date. Plus use our free tools to find new customers.