Phil Shoenfelt & Helén Rockhousle: Dernisáž výstavy R.Carrithers

Friday  7 December  2018  7:30 PM    Friday  7 December  2018 10:30 PM
Save Saved
Last update 08/12/2018
  92

Koncert anglického hudebníka, skladatele a spisovatele Phila Shoenfelta a houslistky Helén Rockhousle zakončí výstavu fotografa Roberta Carritherse.
Americký fotograf, režisér, producent, kurátor i malíř, rozkročený mezi New Yorkem, Prahou a Berlínem, Robert Carrithers, zachycuje život uměleckých komunit a neobyčejné lidské příběhy. Exkluzivní prodejní výstava City Primeval probíhá v prostoru Turnovské chaty v Kořenově do konce roku 2018, vernisáž proběhla na začátku srpna v rámci Mikrofestivalu umění hor a údolí.
Carrithers fotografoval slavné osobnosti jako Jean-Michel Basquiat, Keith Haring nebo Lana del Rey, výstava zachycuje i životy umělců Ann Magnuson, Johna Sexe, Wendy Wild či Klause Nomi.
Carrithers, narozený roku 1954, procestoval svět, žil mimo jiné v Los Angeles, Londýně, Paříži. Jak sám říká "vždy se snažím vyhledat světy jedinečných a kreativních jedinců žijících často na okraji společnosti, pracovat s nimi a zachytit je na svých fotkách." Jeho fotografie, umělecké projekty i literární činnost odkrývají osobnost a kreativitu umělců, které nazývá živými anděly obětující se ve jménu tvořivosti.
Jeho tvorba byla letos na jaře součástí expozice Club 57: Film, Performance and Art in the East Village 1978-1983, v Museu moderního umění v New Yorku, obohacovala retrospektivy Jeana-Michela Basquiata ve Frankfurtu či Londýně, Carrithersovo jméno zdobí také pulty knihkupectví. Loni vydal antologii City Primeval: New York Berlin Prague, letos přibyla kniha Downtown Luminaries o legendárním uměleckém spolku Club 57.
www.robertcarrithers.com
http://helenrockviolin.com/
www.philshoenfelt.com

cinema photography
Nearby hotels and apartments
290, Tesařov, Příchovice u Kořenova, Kořenov, okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Severovýchod, 46848, Česko
290, Kořenov, Severovýchod, Česko
290, Tesařov, Příchovice u Kořenova, Kořenov, okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Severovýchod, 46848, Česko
290, Kořenov, Severovýchod, Česko