Poniuchaj, czyli ABC noseworku- Rzeszów!

Saturday  16 March  2019  10:00 AM    Sunday  17 March  2019 6:00 PM
Save Saved
Last update 18/03/2019
  543

Rzeszów! Zapraszam na warsztaty nosework z Sylwią Gajewską!
Czym jest NOSEWORK?
Nosework to dyscyplina kynologiczna oparta na pracy psów policyjnych szkolonych do wykrywania substancji niebezpiecznych i niedozwolonych. Polega na znajdowaniu i oznaczaniu próbek zapachowych umieszczonych w różnych miejscach i przedmiotach. Nosework to praca zespołowa psa i przewodnika, w której najważniejsza jest współpraca, wzajemne zaufanie i zrozumienie. Dyscyplina ta nie ma żadnych ograniczeń, ani rasa ani wiek psa, ani też jego sprawność fizyczna nie mają tu znaczenia. Dotyczy to również przewodnika :) Nosework rozwija i udoskonala psi nos, wzmacnia pewność siebie psa i zdolność do podejmowania decyzji, poprawia koncentrację i pamięć. Jest to także świetne rozwiązanie dla psów z problemami behawioralnymi- redukuje stres, buduje więź i zaufanie miedzy psem a przewodnikiem. To doskonałe zajęcie gdy aura nie sprzyja długim spacerom a psa roznosi energia :)
Warsztaty poprowadzi dla Was Sylwia Gajewska- współzałożycielka, sędzia i instruktor Polskiej Ligi Nosework (www.polskaliganosework.pl). Psycholog zwierząt o specjalizacji trener psów i koni. Absolwentka wielu form dokształcania z zakresu kynologii. Prezes i trener w fundacji Pomocna Łapa, zajmującej się szkoleniem psów asystujących dla osób z niepełnosprawnością, a obecnie na niewielką skale pomagającą psom bezdomnym. Właścicielka i trener w szkole Psi Niuch, w której prowadzi kursy nosework stacjonarne oraz on-line (https://www.facebook.com/polskaliganoseworkpsiniuch/)
Sylwia psami zajmuje się od ponad 20 lat, swoją przygodę zaczęła w Związku Kynologicznym zajmując się szkoleniem psów. Obecnie zafascynowana możliwościami psiego nosa rozwija w Polsce nową dyscyplinę kynologiczną, która zyskuje coraz większą popularność. Przy każdej możliwej okazji nagrywa filmy, gdyż psia komunikacja interesuje ją równie mocno jak psi węch. Uwielbia rottweilery, ale jej miłością są boksery. Bywała domem tymczasowym dla bokserów z fundacji Boksery w Potrzebie ale teraz mieszkańców w domu przybyło ;) Na co dzień towarzyszy jej 5 psów, 5 kotów, świnka, dwa konie i jastrzębie Harrisa. W wolnych chwilach delektuje się spokojem wiejskiego życia i z końskiego grzbietu podziwia piękno przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego. Prowadzi agroturystykę na roztoczu skierowaną głównie do osób z psami. Zaczynając swoją drogę ze szkoleniem przechodziła różne etapy swojego nastawienia do tego tematu. Po przygodzie z psami asystującymi ma bardzo zrównoważone podejście. Jak sama mówi: "Moje psy nie potrafią niczego oprócz niezbędnego w życiu przywołania. Jeśli coś robię to dla zabawy i dlatego, że pies to lubi."
Z pudlem Toy- Didi, trenuje i startuje w zawodach nosework. Wykrywanie zapachów ćwiczy również z emocjonalnym Tonikiem – w typie boksera, w ramach pracy nad jego emocjami. Zajęcia nosework wyciszają go i jednocześnie sprawiają frajdę. Natomiast tropienie użytkowe trenuje z Almondem, broholmerem.
Warsztaty są z zakresu przygotowania psów do testów zapachowych wg. regulaminu Polskiej Ligi Nosework.
Plan warsztatów:
I część teoretyczna:
• Zapach- definicja
• Podstawy nosework
• Zalety używania psiego nosa
• Przygotowanie próbek zapachowych
• Przechowywanie i sterylność próbek
• Różne metody szkolenia –wprowadzenie psa do szukania konkretnego zapachu
• Nosework, a budowanie pewności siebie
• Umiejętne czytanie sygnałów wysyłanych przez psa
• Dodatkowe aspekty dotyczące pracy, zabawy z psim nosem.
• Omówienie regulaminu egzaminów i zawodów Polsiej Ligi Nosework
II część praktyczna:
- wprowadzenie zapachu
- praca nad oznaczeniem
- praca nad timingiem
- praca na kilku puszkach
- gry i zabawy noseworkowe – urozmaicenie treningów
- wstęp do przeszukiwań
Seminarium będzie prowadzone w formie warsztatów, z głównym nastawieniem na współpracę przewodnik- pies z indywidualnym podejściem do każdego zespołu. Każdy czynny uczestnik z psem będzie ćwiczył indywidualnie.
Seminarium skierowane jest głównie dla osób, zespołów - przewodnik- pies początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w pracy psiego nosa.
Psy uczestniczące w warsztatach muszą być:
• zaszczepione przeciwko wściekliźnie
• wolne od pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych
• powinny mieć na sobie wygodną obrożę lub szelki
Na warsztatach przewodnik psa odpowiedzialny jest za:
• ewentualne wyrządzone szkody w trakcie trwania warsztatów na mieniu lub osobach
• dobrostan psa na warsztatach (m.in. zapewnienie spokojnego odpoczynku, miejsca do odpoczynku, miski z wodą, spacerów, zabawek, gryzaków)
• zaopatrzenie się w dużą ilość smaków (małych suchych, półsuchych)
• zabezpieczenie swojego psa podczas indywidualnych wejść zespołów człowiek-pies, tak aby nie przeszkadzał ćwiczącym np. w klatce
TERMIN: 16-17 marca 2019r.
CENA*:
- uczestnik z psem dwa dni- 300 zł
- obserwator- 130zł
*cena zawiera dyplomy uczestnictwa w szkoleniu, serwis kawowy. Kwota zaliczki jest bezzwrotna, chyba że szkolenie zostanie odwołane z winy po stronie Prowadzącego lub Organizatora albo znajdzie się osoba chętna na to miejsce.
ZAPISY: https://docs.google.com/forms/d/19h8_xtLrexoUUUeIJ0TguYSTbOvMq9RCVMh0E8mOyeM/edit
Zapisy przyjmuję do 3 marca 2019r.
Ilość miejsc ograniczona!!
Max 8 zespołów- przewodnik z psem + 8 obserwatorów (o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność wpłat).
Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy szkoleniowej - w innym przypadku zaproponowany zostanie inny termin, a osoby już zgłoszone będą mieć pierwszeństwo w rezerwacji miejsc.
DANE DO WPŁATY: 130 zł (uczestnik z psem); 80zł (obserwator)
DesTa Psia Ekipa. Dogoterapia Marzena Łuszczek
nr konta 87 1020 5558 0000 8502 3157 9012
tytułem: "rezerwacja nosework Rzeszów- imię i nazwisko uczestnika”.
Pozostałą należność należy uiścić u organizatora w dniu szkolenia
MIEJSCE: Rzeszów- Janiowe Wzgórze
https://www.facebook.com/janiowewzgorzerestauracja/
Potwierdzeniem udziału w szkoleniu będzie mail zwrotny od Organizatora.
Do zobaczenia :)

food
Nearby hotels and apartments
DesTa Psia Ekipa. Dogoterapia
Krakowskie Przedmieście, Lublin, lubelskie, RP
DesTa Psia Ekipa. Dogoterapia
Krakowskie Przedmieście, Lublin, lubelskie, RP