Scooter v Bratislave, 23.3.2019, NTC Aréna

Saturday  23 March  2019  7:00 PM    Saturday  23 March  2019 10:00 PM
Save Saved
Last update 24/03/2019
  375

Legendárny Scooter oslávi na jar v Bratislave dvadsaťpäťku!
25 rokov má Scooter! A tiež najvyšší čas, vydať sa do Bratislavy na poriadnu party. Behom svojej 100% SCOOTER - 25 YEARS WILD & WICKED Tour sa legendárna kapela zastaví v Bratislave, aby 23. marca 2019 so svojimi slovenskými fanúšikmi oslávila v NTC Aréne dvadsaťpäťku. Scooter to rozbalí na plný plyn a počas dychberúcej show budú halou znieť všetky zásadné hity, ktoré charizmatický spevák H. P. Baxxter a jeho dvaja spoluhráči nasadia do uší a nôh svojich nadšených fanúšikov. Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) alebo Move Your Ass! budú oslavať spolu so všetkými, kto sa rád baví, štvrťstoročie jednej z najúspešnejších európskych kapiel, aké sa kedy na tanečnej a eletronickej scéne objavili.
“Som nadšený z toho, že sa môžeme po tak dlhej dobe vrátiť do Bratislavy,” hovorí frontman H.P. Baxxter a dodáva s úsmevom: “Na Slovensku bolo vždy Hyper Hyper Wicked a verím, že v Bratislave to zase poriadne rozbalime!”
Od vydania albumu ACE, s ktorým sa v Čechách objavili pred dvomi rokmi, Scooter nezaháľal. Minulý rok vyšlo dvojalbum Scooter Forever a pred Vianocami prekvapila originálnou úpravou scooterovských hitoviek na albume 100% Scooter Piano Only jedna z najzaujímavejších nemeckých klasických pianistiek mladej generácie Olga Scheps.
24 hitov v top ten, 30 miliónov predaných nosičov a na 90 zlatých a platinových albumov za predaj. Tisíce koncertov po celom svete, desaťtisíce fanúšikov, neustála energia i prepracovaná show s využitím najmodernejšej techniky. V neposlednom rade tiež humor a nadhľad, schopnosť sebairónie. Tým všetkým baví Scooter celý svet už štvrťstoročie.
Koncert kapely v rámci turné 100% SCOOTER - 25 YEARS WILD & WICKED prebehne v NTC Aréne v sobotu 23. marca od 19 hodín, predpredaj vstupeniek prebieha v sieti www.ticketlive.sk. Viac informácií na info@ticketlive.sk.
Scooter vznikli na základoch synthpopovej kapely Celebrate the Nun, v ktorej sa v roku 1986 v Hannoveri zišli H.P. Baxxter (vlastným menom Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roku 1989 sa stretávajú v Hamburku s manažerom Jensom Thelom, s ktorým najskôr vytvorili remixovú skupinu Loop a potom v roku 1993 vzniká Scooter. Dobre produkovaný a po všetkých stránkach dotiahnutý projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a stavia na prepracovanej pódiovej show s radom svetelných a pyrotechnických efektov a samozrejme na charizme a prejave frontmana H. P. Baxxtera. Typickým sa pre staršie nahrávky Scooteru tiež stalo používanie zmutovaného frekvenčne skresleného hlasu.
Prvým veľkým hitom bol track Hyper Hyper, nasledovali Move Your Ass!, Friends alebo Endless Summer. V roku 1998 vznikol možno najväčší hit kapely How Much Is the Fish?, ktorý sa v Nemecku vyšplhal na 3. pozíciu a dosiahol predaje 250 000 nosičov. V 21. storočí potom bodujú skladby ako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) alebo The Question Is What Is the Question?

music party motors
Nearby hotels and apartments
NTC - Národné Tenisové Centrum
Mickiewiczova, Staré Mesto, Bratislavský kraj, Slovensko
NTC - Národné Tenisové Centrum
Mickiewiczova, Staré Mesto, Bratislavský kraj, Slovensko
Event from ticketlive.sk