Tancúch a rovnováha tela

Saturday  19 January  2019  9:30 AM    Saturday  19 January  2019 12:30 PM
Save Saved
Last update 20/01/2019
  768

Keď ovládam svoje telo, dokážem ovplyvniť vlastné zdravie!
Na tomto workshope to pôjde cez pohyb zdravý a hravý, aby nás bavil každý deň. Pretože život je pohyb a pohyb je život!
Esenciou nášho stretnutia bude spoznať potreby svojho tela, aby nám fungovalo a aby sme do maximálnej miery vedeli ovplyvniť to, ako sa cítime vo vlastnej koži.
Pretože pokiaľ som vo svojom strede, môžem viesť život v rovnováhe. Doslova.
- Budeme hľadať svoj stred tela (CORE), ktorý je okrem iného vo veľkej miere zodpovedný za zdravé držanie tela, bolesti chrbta, prácu svalov panvového dna a dýchanie. Ovplyvňuje taktiež našu rovnováhu, seba-vedomie, psychickú i fyzickú pohodu.
- Povieme si veľa o sedení a nesedení, čo ocenia hlavne kancelárske duše a šoféri. Sedliackym rozumom prídeme na to, ako náš bežný pracovný život ovplyvňuje napätie svalov a bolesť.
- Načrieme do témy prirodzenej chôdze a stoja, aby sa nám v zime nešmýkalo na ľade a kolená na prechádzkach netrpeli.
- Naučíme sa, ako rozvíjať svoj stred cez cvičenia, dýchanie a hry. Ukážeme si, ako nenútene rozhýbať telo každý deň.
- Vysvetlíme si rozdiel medzi „Musím cvičiť.“ a „chcem sa hýbať“.
Na workshope sa stretnete aj s rôznymi balančnými pomôckami, ktoré v zámere za zdravším telom pomáhajú. Vysvetlíme si, ako podporujú naše zdravie, ako s nimi narábať a tiež ich využijeme na prácu s telom.
Zhrnutie: dozviete sa základné a podstatné informácie, vďaka ktorým prevezmete zodpovednosť za vlastné telo a pocity v ňom!
„Pochopenie rovnováhy v pohybe a práca so stredom mi veľmi otvorila oči v tom, že som sa naučila konečne svojmu telu rozumieť. Už to nie je v postoji, že musím ísť cvičiť, aby som si odkrútila svoju hodinku. Ale našla som v pohybe úplne iný rozmer, ktorý mi prináša radosť zo skúmania, kam sa môžem posunúť. Je to o rešpekte k sebe samej, posúvaní limitov a jednoznačnom zámere, že chcem byť samostatná, zdravá a fungujúca osoba aj o tridsať rokov!“ Mery, lektorka
Čo si priniesť so sebou?
- pohodlné oblečenie (legíny, tričko), úsmev a otázky. A tiež zápisník, informácií bude veľa! Budeme naboso/v ponožkách.
Cena: 19€
Prihlasovanie VOPRED: info.kvetzivota@gmail.com
Tešíme sa na Vás
Mery & Kvet Života

food
Nearby hotels and apartments