The Weather Diaries

Sunday  24 March  2019  11:00 AM    Monday  25 March  2019 11:00 AM
Save Saved
Last update 26/03/2019
  152

Recurring event

The Weather Diaries
From 19 Mar 2019 to 20 Mar 2019
Go to the event

Ziemeļu dabas skaistuma un skarbo laikapstākļu iedvesmots Islandes, Grenlandes un Fēru salu mākslinieku skatījums uz mūsdienu modi.
Izstāde “The Weather Diaries / Laika zīmju pieraksti” būs skatāma no 7. februāra. Tā tapusi sadarbībā ar māksliniecēm-kuratorēm Sāru Kūperi (Sarah Cooper, ASV) un Ninu Gorferi (Nina Gorfer, Austrija), kuras divu gadu garumā apmeklēja Islandē, Grenlandē un Fēru salās dzīvojošos modes māksliniekus un dizainerus, lai pētītu, kā salinieku vide, kultūras identitāte un tradīcijas ietekmē viņu radošumu.
Īpaša nozīme projektā tiek piešķirta mākslinieku dzimtajai vietai un videi. “Daži attēli izstādē ir pilnīgi bez cilvēkiem, tādējādi uzsverot Ziemeļatlantijas dabas ainavas bezgalīgo plašumu un neparedzamos laikapstākļus,” stāsta Nina Gorfere. “Mēs izjutām dabas varenību. Tā atstāj nospiedumu pat tad, ja esi tūrists. Un, protams, tā neapšaubāmi ietekmē tos, kuri tur dzīvo un uzaug. Tam domas lidojumam, kas atklājas šajās pasaules daļās, piemīt savdabīgs mežonīgums un bezbailība,” turpina Sāra Kūpere.
Izstādē DMDM 11 islandiešu, grenlandiešu un fēriešu mākslinieki -dizaineri piedāvā savu interpretāciju par mūsdienu modi, kas ir tālu no tradicionālās modes pasaules ar tai raksturīgajām sezonālajām tendencēm.
Plašāk: http://lnmm.lv/lv/dmdm/apmekle/izstades/5925-the-weather-diaries-laika-zimju-pieraksti
_____________________________________________________
IZSTĀDES KURATORE MUZEJĀ:
Inese Baranovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja
Izstādi veido: Ziemeļu māja Reikjavīkā
Izstādi Latvijā organizē: Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs.
Projektu atbalsta: Ziemeļvalstu Ministru padome, “The Nordics”, Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Norvēģijas vēstniecība Latvijā, Islandes konsulāts, “Nordic Partners Group”, “Fish+Fish”, transporta kompānija “DSV”.

Nearby hotels and apartments
Skārņu iela, Rīga, Vidzeme, Latvija
Skārņu iela, Rīga, Vidzeme, Latvija